Edukujemy w sprawach finansowych

BLOG FINANSOWYKredyty
31 października 2018

Kredyt samochodowy czy kredyt gotówkowy?

Planujesz zakup nowego samochodu, ale zastanawiasz się w jaki sposób najlepiej go sfinansować? Kupić za gotówkę, a może wykorzystać kredyt? A jeżeli kredyt to jaki? Który będzie lepszy – samochodowy czy gotówkowy? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najbardziej palące kwestie podczas wyboru pt. jaki kredyt na samochód?

Czytaj całość

Kredyty
23 lutego 2015

Poradnik – jak w czterech prostych krokach znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny?

Znalezienie najtańszego kredytu hipotecznego dostępnego dla konkretnego klienta nie jest zadaniem łatwym. Jak poradzić sobie w wyborze? Podpowiadamy cztery proste sposoby.  

Czytaj całość

Konta bankowe
21 stycznia 2015

Konto dla działalności gospodarczej: firmowe czy osobiste?

Wielu świeżo upieczonych przedsiębiorców zastanawia się czy zakładanie konta firmowego jest konieczne do prowadzenia działalności. Może wystarczy konto osobiste?

Czytaj całość

Kredyty
10 stycznia 2015

Kredyt w rachunku bieżącym i kredytowym

Kredyty w rachunku bieżącym mogą mieć charakter kredytu płatniczego lub otwartego, ale podstawowym warunkiem ich uzyskania jest posiadanie przez kredytobiorcę rachunku bieżącego w kredytującym go banku.

Czytaj całość

Kredyty
10 stycznia 2015

Korzystna zamiana, czyli o kredytach konsolidacyjnych

Osoby mające na swoim koncie wiele zobowiązań nie zawsze terminowo spłacają swoje raty.  Jak temu przeciwdziałać? Jak sobie radzić z dużą liczbą zobowiązań? 

Czytaj całość

Konta bankowe
10 stycznia 2015

7 zasad bezpiecznej bankowości internetowej

Możliwość korzystania z wirtualnego konta bankowego to wygoda i przede wszystkim oszczędność czasu oraz pieniędzy zarówno dla ciebie, jak i dla banku. To coraz powszechniejszy sposób zarządzania swoimi finansami, dlatego warto wiedzieć, jak robić to bezpiecznie.

Czytaj całość

Oszczędzanie
21 listopada 2014

Jak sprytnie oszczędzać małe kwoty pieniędzy i uzbierać pokaźną sumę?

Powolne oszczędzanie pieniędzy wydaje się nam bezsensowne i nieopłacalne. Nic bardziej mylnego. Nawyk gromadzenia chociaż małej ilości gotówki gwarantuje nam długoterminowe oszczędności oraz nadzieję na nauczenie się odkładania większych kwot.

Czytaj całość

Oszczędzanie
21 listopada 2014

Bezpieczne oszczędzanie – skarpeta czy bank?

Odkładanie gotówki w szafce czy szufladzie wydaje się dla większości z nas najbezpieczniejszym sposobem oszczędzania, ale czy dzięki temu unikamy błędów w inwestycjach i strat finansowych.

Czytaj całość