Edukujemy w sprawach finansowych

BLOG FINANSOWYBankowość internetowa
18 lipca 2020

Banki na fali – zyskały w czasie pandemii

Jak się okazuje, nie we wszystkich branżach COVID-19 spowodował spadek obrotów. Jednym z wygranych są banki. W czasie pandemii znacznie powiększyły one swoją bazę klientów. Obecnie z internetowych kont bankowych korzysta już 19 milionów osób.

Czytaj całość

Kredyty
15 lipca 2020

Trudniej o kredyty – banki zaostrzą swoje wymagania

Przedstawiciele sektora bankowego zapowiadają zaostrzenie wymagań wobec kredytobiorców. Za wszystko odpowiada oczywiście pandemia koronawirusa, przez którą wielu klientów określanych jest obecnie jako bardziej ryzykowni.

Czytaj całość

Pozostałe
13 lipca 2020

Polska dostała z Unii ponad 180 miliardów euro!

W maju obchodziliśmy 16 rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Teraz zdecydowano się podliczyć, ile pieniędzy otrzymał nasz kraj z unijnego budżetu. Jak się okazuje, jest tego całkiem sporo.

Czytaj całość

Karty płatnicze
11 lipca 2020

Curve nie działa przez problemy Wirecard

Ogromne nieprawidłowości księgowe w Wirecard zostały wykryte przez Brytyjski Urząd ds. Postępowania Finansowego. Jej pracownicy nałożyli również surową karę na pośrednika, ponieważ firma nie może obecnie prowadzić jakichkolwiek działań operacyjnych. Ucierpieli na tym również użytkownicy kart Curve.

Czytaj całość

Pozostałe
8 lipca 2020

Decyzja UOKiK: banki muszą zmienić warunki wakacji kredytowych

Już na początku kwietnia prezes UOKiK zdecydował o wszczęciu postępowania sprawdzającego, czy warunki wakacji kredytowych są atrakcyjne dla klientów banków. Teraz wydał on swoją decyzję, że banki muszą zmienić proponowane warunki. W toku postępowania, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdzał między innymi, czy banki odpowiednią komunikują swoim klientom warunki wakacji kredytowych. Łącznie przebadanych zostało 26... View Article

Czytaj całość