Bitcoin to zdecentralizowana cyfrowa waluta, działająca na zasadzie peer-to-peer, która umożliwia dokonywanie płatności bez pośrednictwa instytucji finansowych, takich jak banki. Bitcoin został wprowadzony w 2009 roku przez anonimową osobę lub grupę osób pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. Transakcje w sieci Bitcoin są weryfikowane przez uczestników sieci zwanych górnikami, którzy używają mocy obliczeniowej do rozwiązywania złożonych zagadek kryptograficznych. W nagrodę za swoją pracę górnicy otrzymują nowe bitcoiny.
Bitcoin opiera się na technologii blockchain, która jest rozproszoną księgą rachunkową, rejestrującą wszystkie transakcje w sieci. Blockchain jest odporny na manipulacje, co zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa i zaufania.
Bitcoin jako waluta ma ograniczoną podaż – maksymalnie może powstać tylko 21 milionów bitcoinów, co sprawia, że jest on postrzegany przez wielu jako cyfrowe złoto, zabezpieczenie przed inflacją i magazyn wartości.
Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.
Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Inwestowanie jest ryzykowne i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Podane informacje służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym i nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej.
Kryptowaluty oraz produkty lewarowane to ryzykowne instrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.
Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie rankingifinansowe.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.