Z tego artykułu dowiesz się:
Aby inwestować w eToro najpierw musisz założyć konto u tego brokera. W tym miejscu wyjaśniamy, jak się zarejestrować i zweryfikować, żeby tego samego dnia korzystać z wszystkich możliwości tej platformy.
Z tego artykułu dowiesz się:
W eToro możesz otworzyć konto real i demo. To pierwsze oznacza konieczność pełnej weryfikacji, a drugie – pozwala na handlowanie wirtualnymi środkami. W ramach rachunku demo otrzymasz 100 tysięcy dolarów na przetestowanie swoich strategii inwestycyjnych. Jeśli jednak chcesz inwestować prawdziwe pieniądze, to musisz przejść przez procedurę KYC.
eToro to regulowany broker, którzy przestrzega zasad KYC i AML. Dyrektywy te odnoszą się do weryfikacji użytkowników, by przeciwdziałać praniu brudnych pieniędzy. Tego rodzaju zasad przestrzegają też inni brokerzy:
Generalnie: rejestracja, jak i weryfikacja u większości operatorów giełdowych odbywa się w podobny sposób. Jako nowy inwestor musisz okazać dokument tożsamość, a także potwierdzenie adresu zamieszkania. To konieczne, żeby w pełni aktywować konto w eToro.
Rozpoczynając rejestrację w eToro przygotuj:
🗨️ Nasza opinia:
Co nowego w eToro, to możliwość wykonania wpłaty jeszcze przed weryfikacją danych osobowych. O co chodzi? Po rejestracji możesz zdeponować maksymalnie 2000 USD, a dopiero później zweryfikować dane osobowe. Jeśli jednak tego nie zrobisz, to broker zwróci na konto twoją wpłatę.
Pamiętaj też, że choć na stronie eToro informuje, że akceptuje prawo jazdy do potwierdzenia adresu zamieszkania, to w istocie nie jest to prawdą. Użytkownicy, którzy dołączają prawo jazdy są i tak proszeni o dodatkowy dokument.
Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu do eToro – na twoim ekranie pojawi się komunikat: uzupełnij swój profil.
Innymi słowy: to procedura KYC, czyli weryfikacja tożsamości. Rozpoczynając ją będziesz zobligowany do wpisania np. imienia, nazwiska, numeru PESEL, a także potwierdzenia tych informacji dokumentem tożsamości.
W eToro weryfikacja przebiega w dość standardowy sposób, a więc najpierw uzupełniasz wymagane pola, a następnie wklejasz zdjęcia potrzebnych dokumentów. Cała procedura zajmuje kilka minut.
Pierwsze co musisz zrobić, to wpisać następujące dane:
W kolejnym kroku broker oceni stan twojej wiedzy dotyczący kontraktów CFD i inwestowania. To quiz, który jest stosowany również przez inne platformy np. XTB i TMS. Po prostu odpowiedz na kilka pytań w formie testu.
Ostatni krok weryfikacji, to dołączenie dokumentów:
Po spełnieniu wszystkich formalności nie pozostaje ci nic innego, jak czekać na informację zwrotną od eToro. Zwykle odpowiedź przychodzi tego samego dnia. Jeśli dokumenty będą spełniać kryteria tj. będą ważne i czytelne, to broker powinien pozytywnie zweryfikować twoją tożsamość. O wszystkim zostaniesz poinformowany za pośrednictwem wiadomości e-mail.
✅ Do weryfikacji broker akceptuje następujące dokumenty: dowód osobisty lub paszport
✅ Dopiero po potwierdzeniu tożsamości możesz korzystać z instrumentów finansowych
✅ W większości przypadków konto weryfikowane jest w dniu przesłania wniosku
Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.
Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Inwestowanie jest ryzykowne i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Podane informacje służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym i nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej.
Kryptowaluty oraz produkty lewarowane to ryzykowne instrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.
Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie rankingifinansowe.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.