Ranking kont osobistych 2019

Które osobiste konto bankowe jest najlepsze?

Jakie jest najlepsze konto bankowe w Polsce? Gdzie znaleźć konto osobiste które dopasuje się do Twoich potrzeb? Który bank wybrać do prowadzenia rachunku? Sprawdź nasz ranking najpopularniejszych kont bankowych według naszych użytkowników. Na wyniki rankingu wpływ ma każdy były lub obecny użytkownik wymienionych kont. Każdy zadowolony klient może zarekomendować daną ofertę oddając na nią głos.

W rankingu znajdziesz zestawienie najlepszych kont internetowych stworzony przez samych klientów. Przy każdej ofercie widnieje odnośnik do wniosku o założenie konta oraz linki do szczegółowych informacji. Klikając plus przy logo banku, oddajesz głos na ofertę i pomagasz potencjalnym klientom w podjęciu decyzji. Większość przedstawionych kont to konta darmowe. Przed podjęciem decyzji, koniecznie zapoznaj się z regulaminem korzystania z usług banku.

ROR – to Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy nazywany inaczej kontem osobistym. To podstawowy rodzaj konta, który służy do długoterminowego przechowywania finansów i zarządzania nimi – czyli wykonywania takich transakcji, jak: przelewy, opłaty za rachunki, przyjmowanie pensji itp. Właściciel ROR jest zazwyczaj posiadaczem karty płatniczej (bankomatowej, kredytowej, debetowej), która umożliwia szybkie wypłacanie gotówki z własnego konta poprzez bankomaty, a także wykonywanie opłat bezgotówkowych w sklepach i przez internet. Konto osobiste nie nadaje się do przechowywani oszczędności, gdyż zazwyczaj jest bardzo nisko oprocentowane lub nie jest oprocentowane w ogóle. Posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego to już w zasadzie standard i każda pracująca osoba jest właścicielem takiego konta. Dla osób niepełnoletnich które chciałyby posiadać własne konto bankowe, przygotowano listę kont dla młodzieży.

Konto osobiste (tzw. ROR – rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy) to rodzaj rachunku, dedykowany dla każdego. Posiadanie go pomaga nam w pełni kontrolować swoje finanse i zarządzać nimi zgodnie z naszymi preferencjami i przyzwyczajeniami. Każdy bank obecny na polskim rynku posiada ofertę konta osobistego. Jak więc wybrać to najlepsze, najbardziej właściwe dla nas? Wystarczy, że wybierając konto, będziesz pamiętać o sprawdzeniu jego kosztów oraz o wygodnym i dostosowanym do twoich potrzeb sposobie użytkowania. Może Ci w tym pomóc również ranking popularności takich kont, gdzie klienci polecają konta z których są zadowoleni.

Koszty

Zazwyczaj darmowe jest założenie i korzystanie z konta osobistego. Banki mogą zaś pobierać opłaty za prowadzenie rachunku, wydanie i użytkowanie karty płatniczej, wypłat z bankomatów czy wykonywanie przelewów.  Warto pamiętać, że niektóre oferty kont nie są obarczone tymi płatnościami lub bank znosi je pod pewnymi warunkami, np. użytkowanie karty płatniczej jest za darmo pod warunkiem, że wykonasz w miesiącu transakcje bezgotówkowe na określoną kwotę lub bank nie pobiera opłaty za prowadzenie konta, jeśli będzie na nie wpływać miesięcznie określona minimalna suma pieniędzy.

Przed wyborem swojego konta osobistego dobrze przyjrzyj się wszelkim opłatom, żebyś nie musiał ponosić kosztów za usługi, które nie są ci potrzebne. Zwłaszcza, że konto osobiste zazwyczaj nie jest oprocentowane lub jest oprocentowane minimalnie i nie pojawią się na nim żadne nadwyżki pieniędzy, które mogłyby pokryć koszt prowadzenia konta.

Wygoda użytkowania

Zanim zdecydujesz się wybór konta osobistego zastanów się, jak najwygodniej będzie ci z niego korzystać. Czy chcesz mieć dostęp do swojego konta z komputera, komórki czy tabletu? Czy często wypłacasz pieniądze z bankomatu? Czy wolisz płacić kartą i rzadko masz przy sobie gotówkę?

Jeśli korzystasz z urządzeń mobilnych i większość transakcji chcesz wykonywać online, koniecznie sprawdź jakość bankowości internetowej oferowanej przez bank. Możesz to zrobić wchodząc na konto demo, które znajdziesz na stronie wybranego banku. Warto też sprawdzić, jak wyglądają i jakie dają możliwości aplikacje bankowe na komórki i tablety. Dostęp do konta poprzez urządzenia mobilne jest bardzo wygodny, możesz wykonywać przelewy nie wychodząc z domu lub sprawdzać stan swojego konta na komórce, robiąc w tym samym czasie zakupy.

Jeśli często wypłacasz pieniądze z bankomatu zadbaj o to, aby nie ponosić za to żadnych kosztów. Banki czasem pobierają opłaty za wypłatę gotówki z obcego bankomatu, ale można znaleźć ofertę, która gwarantuje darmowe korzystanie z każdego bankomatu w Polsce i za granicą.

Jeśli preferujesz płatności bezgotówkowe, wybierz kartę, która daje możliwość płacenia zbliżeniowo (paypass) – to wygodny i szybki sposób płatności. Pamiętaj też o zabezpieczeniu swoich pieniędzy poprzez ustalenie limitów dziennych na płatności paypass oraz zwykłe płatności kartą. Dowiedz się też jak możesz zablokować kartę w przypadku zgubienia czy kradzieży i na czym polega jej ubezpieczenie.

Wszelkie oferty kont osobistych najbardziej polecanych banków możesz zobaczyć korzystając z rankingu finansowego na naszej stronie.

134

głosów

82

głosów

63

głosów

48

głosów

41

głosów

22

głosów

18

głosów

17

głosów

11

głosów

4

głosów