Ranking kont firmowych 2019

Które konto bankowe dla firm jest najlepsze?

Każdego nowego przedsiębiorcę czeka istotna decyzja jaką jest wybór konta bankowego dla swojej działalności. Decyzja ważna, ponieważ determinuje warunki na jakich będzie posiadał owe konto. Źle dobrane konto bankowe to strata pieniędzy i utrudnienia w korzystaniu z bankowości. Dobre konto charakteryzuje się niskimi kosztami jego otwarcia i prowadzenia, wygodnym i bezawaryjnym serwisem transakcyjnym oraz odpowiednio dobraną ofertą do wymagań klienta.

W rankingu najlepszych kont firmowych na naszej stronie, znajdziesz zestawienie najpopularniejszych ofert według byłych i obecnych klientów. Każdy uzytkownik może oddać głos na swój ulubiony bank i polecić w ten sposób daną ofertę innym osobom.

Jeśli szukasz najlepszego konta internetowego dla firm, sprawdź jakie konto jest najpopularniejsze wśród gości naszej strony.

Założenie własnej firmy wiąże się z wybraniem i założeniem konta firmowego. Jeśli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz korzystać z konta osobistego, ale dla zachowania porządku w swoich finansach – oddzielne konto dla firmy to najlepsza opcja. Jak więc wybrać dobre konto firmowe? Otóż nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Każde konto ma swoje wady i zalety. Są konta darmowe, ale wykonywanie przelewów wiąże się z opłatami nawet do kilku złotych za przelew. Inne banki wymagają opłat za prowadzenie konta, ale oferują w zamian darmowe przelewy czy darmowe korzystanie z różnych bankomatów w całej Polsce i za granicą. Nie szukaj więc najlepszego konta – tylko takiego, które najbardziej będzie dostosowane do twoich potrzeb. Co musisz przemyśleć, zanim zapoznasz się z ofertami banków?

1. Zastanów się, w jaki sposób będziesz korzystać z konta – czy będziesz wykonywać więcej transakcji internetowych/bezgotówkowych czy raczej będziesz korzystać głównie z gotówki. Jeśli zamierzasz rozliczać się z klientami czy innymi firmami przede wszystkim przez przelewy – warto poszukać konta, które oferuje darmowe ich wykonywanie. Jeśli natomiast będziesz rozliczać się głównie w gotówce – warto poszukać darmowego konta i od czasu do czasu zapłacić niewielką kwotę na przelew, który zdarzy się rzadko. W przypadku korzystania głównie z gotówki wybierz bank, w którym korzystanie z bankomatów i wpłatomatów jest darmowe oraz przyjrzyj się opłatom za transakcje wykonywanym w placówce banku (wpłaty czy wypłaty gotówki).

2. Przelewy do ZUS i US musisz wykonywać samodzielnie – to też twój comiesięczny obowiązek, jako przedsiębiorcy. Z tymi instytucjami możesz rozliczać się jedynie przez przelewy, więc szukaj takiej oferty konta firmowego, w którym będziesz mógł to robić całkowicie za darmo.

3. Zastanów się czy będziesz korzystał w przyszłości z kredytów – w przypadku dodatkowych inwestycji w firmie lub/i z lokat – w przypadku nadwyżki finansów. Dobre oferty kont firmowych powinny zawierać korzystne i łatwe w obsłudze dodatkowe narzędzia finansowe dostępne dla klientów biznesowych.

4. Jeśli zamierzasz korzystać z karty kredytowej – sprawdź jej koszt i oprocentowanie. Sprawdź też oprocentowanie debetu na koncie.

5. Jeśli współpracujesz z firmami/klientami zza granicy i czasem otrzymasz wynagrodzenie w innej walucie niż złotówki, koniecznie zorientuj się, według jakiego kursu banki przeliczą twoją wypłatę na złotówki i jaką prowizję za to pobierają. Sprawdź czy bank ma swój e-kantor oraz ofertę konta walutowego – może będzie to bardziej opłacalna opcja przyjmowania środków zza granicy.

Kiedy już określisz swoje potrzeby i specyfikę zarządzania finansami w twojej firmie, sprawdź co oferują poszczególne banki. Poniżej przygotowaliśmy dla ciebie ranking kont firmowych, według ich popularności wśród naszych użytkowników – ułatwi ci to poznanie ofert oraz kontakt z wybranym przez ciebie bankiem. Powodzenia!