Ranking kont młodzieżowych 2019

Które konto bankowe dla młodzieży jest najlepsze?

Czy konto osobiste dla młodego człowieka jest w ogóle potrzebne? A może stało się to już koniecznością? Jeśli szukasz najlepszego konta młodzieżowego dla siebie lub swojego dziecka, dobrze trafiłeś.

W rankingu kont młodzieżowych znajdziesz listę sprawdzonych, popularnych kont dla nastolatków. Dowiesz się czym charakteryzują się konta dla młodzieży oraz czym różnią się oferty poszczególnych banków.

Jeśli korzystasz lub korzystałeś z któregoś z widniejących poniżej kont – oddaj swój głos klikając w plus przy danej ofercie.

Aby wprowadzić młodego człowieka w świat finansów, uczyć odpowiedzialności i zarządzania swoim budżetem, warto zainteresować się ofertą kont bankowych dla młodzieży.

Już 13-letnia osoba może założyć konto w banku – potrzebuje do tego tylko zgody rodziców lub opiekunów. Konto dla młodzieży daje właściwie takie same możliwości wykonywania transakcji, jak konta dla osób pełnoletnich. Nastolatek korzystający z konta może w pełni zarządzać swoimi finansami – chyba, że rodzice zdecydują inaczej, ustalając limity płatności czy przelewów. Nastolatek staje się posiadaczem karty płatniczej, więc może wypłacać gotówkę w bankomatach, płacić bezgotówkowo w sklepach, a dzięki samodzielnemu zarządzaniu e-kontem dokonuje przelewów czy zakupów w Internecie.

Konta dla dzieci i młodzieży są dość wysoko oprocentowane i oferują ciekawe benefity takie jak ubezpieczenia czy dodatkowe rabaty. Banki oferują ciekawe zniżki dla młodzieży, np. do szkół językowych lub miejsc w których mogą zaznać rozrywki. Warto spojrzeć na oferty banków które wynagradzają dodatkowo za dobre wyniki w nauce i wysoką średnią na świadectwie.

Zanim wybierzesz konto bankowe dla swojego dziecka, zapoznaj się dokładnie z ofertami różnych banków i wybierz tę, która będzie dla Was najkorzystniejsza i najbardziej dostosowana do Waszych potrzeb. Zwróć uwagę szczególnie na koszty prowadzenia konta, przelewów czy prowizje za wypłaty w bankomatach czy użytkowanie karty płatniczej.