Ranking kredytów konsolidacyjnych 2019

Który kredyt konsolidacyjny jest najlepszy?

Konsolidacja kredytów to sprytny sposób na zmniejszenie swoich zobowiązań kredytowych. Jeśli szukasz dobrej oferty konsolidacyjnej, zajrzyj na nasz ranking. Dowiesz się z niego, który bank oferuje w tym momencie najlepszy kredyt konsolidacyjny wg. użytkowników strony.

Sprawdzisz jakie warunki stawiają banki oraz co mogą Ci zaoferować. Wypełnij wniosek kontaktowy aby dowiedzieć się więcej od doradcy finansowego.

Kredyt konsolidacyjny to produkt finansowy, który kumuluje kilka zobowiązań finansowych w jedno – czyli zamiast płacić kilka rat kredytów różnym bankom, płacimy tylko jedną ratę miesięcznie, która zabezpiecza zaciągnięte przez nas długi.

Banki wyliczają wysokość raty kredytu i jego oprocentowanie indywidualnie każdemu klientowi. Miesięczna rata w kredycie konsolidacyjnym jest niższa, niż suma spłacanych oddzielnie rat kredytów – wiąże się to jednak z dłuższym terminem spłacania całości zadłużenia.

Dla kogo więc opłaca się kredy konsolidacyjny?

Produkt ten może być ratunkiem przede wszystkim dla osób mocno zadłużonych, które są o krok przed wpadnięciem w spiralę długów. Jedna niska, miesięczna rata może pomóc w opanowaniu sytuacji i odzyskaniu kontroli nad budżetem domowym, który nie będzie obciążony tak wysokimi kosztami.

Warto też zastanowić się nad skonsolidowaniem kredytów w przypadku, gdy mamy problem z terminowym spłacaniem zaciągniętych długów – jedna rata miesięczna zwalnia nas z pamiętania o kilku terminach i konkretnych kwotach, które musimy spłacać miesięcznie.