Plus 500 rejestracja: jak założyć konto?

Autor: Arkadiusz Krakowiak Arkadiusz Krakowiak 08:27, 26 cze 2024
Plus 500 rejestracja: jak założyć konto?

Rejestracja w Plus 500 zajmuje dosłownie kilka minut. W tym miejscu dowiesz się, jak otworzyć konto u tego brokera, a także na czym polega weryfikacja tożsamości.

Aktualizacja!
Plus 500 wycofał się z Polski, co oznacza, że nie możesz otworzyć u niego konta. Sprawdź polecanych brokerów forex!

Rejestracja w Plus 500

W Plus 500 dostępne jest konto real i demo. Pierwsze pozwala na handlowanie prawdziwymi pieniędzmi, a drugie daje możliwość inwestowania wirtualnymi środkami. Rachunek demo możesz potraktować jako test platformy Plus 500 i sprawdzenie specyfiki kontraktów CFD. W ramach konta treningowego otrzymasz wirtualne 200 tysięcy złotych.

plus 500 formularz

Jeśli chcesz inwestować realną gotówkę, to po zarejestrowaniu się jesteś zobligowany do zweryfikowania tożsamości. Dopiero po przejściu procedury KYC będziesz mógł wykonać pierwsze ruchy na giełdzie.

Do rejestracji przygotuj: dowód osobisty lub paszport

Co więcej, przed zleceniem pierwszej wypłaty z Plus 500 musisz też zweryfikować rachunek bankowy. W tym przypadku potrzebny jest wyciąg z konta, na który wykonasz płatność.

🗨️ Nasza opinia:

Co rzuca się w oczy zakładając konto w Plus 500 to błyskawiczna weryfikacja. Po tym, jak dołączysz dokumenty tożsamości, to dosłownie w przeciągu kilku kolejnych minut otrzymasz odpowiedź na pocztę e-mail. Jeśli dane zostaną potwierdzone z przesłanym dokumentem, to twoje konto zostanie poprawnie zweryfikowane. Pamiętaj jednak, że przed ewentualną wypłatą pieniędzy z rachunku Plus 500 musisz dodatkowo potwierdzić konto bankowe.

Jak otworzyć konto?

  1. Wejdź na stronę plus500.com i naciśnij przycisk “rozpocznij handel”
  2. Wpisz e-mail i hasło do logowania
  3. Konto demo zostanie utworzone

Konto demonstracyjne, to tylko pierwszy krok w celu inwestowania za pośrednictwem Plus 500. 

plus 500 rejestracja

Jeśli chcesz zrobić wpłatę i wykonywać realne ruchy na giełdzie, to musisz zweryfikować tożsamość. Jak to zrobić? Wejdź w menu, a następnie naciśnij przycisk “zweryfikuj konto”. Co dalej? Postępuj zgodnie z wytycznymi brokera.

plus 500 weryfikacja

Weryfikacja w Plus 500

Plus 500 oferuje standardową weryfikację tj. najpierw jesteś zobligowany do uzupełnienia formularza z danymi osobowymi, a następnie dołączenia dokumentu tożsamości. W podobny sposób możesz przejść KYC w eToro i XTB

Co ciekawe, Plus 500 pozwala ci na zrobienie wpłaty przed weryfikacją. Ale…jeśli w ciągu kolejnych 10 dni nie zrobisz KYC, to środki te zostaną wycofane z giełdy. Weryfikacja jest jednak konieczna do tego, żeby otworzyć pozycję inwestycyjną.

KYC zostało podzielone na trzy kroki:

1. krok: wprowadź dane osobowe (imię, nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL, adres zamieszkania)

plus 500 formularz z danymi

2. krok: uzupełnij quiz dotyczący inwestowania w kontrakty CFD

3. krok: dołącz do profilu obustronne zdjęcia dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport)

Co może cię zdziwić, to szybkość z jaką Plus 500 weryfikuje odebrane dokumenty. W naszym przypadku wystarczyło kilkanaście sekund, żeby otrzymać wiadomość o aktywacji konta.

Co jeśli twoja weryfikacja zostanie odrzucona? W takiej sytuacji możesz być proszony o uzupełnienie dokumentów lub wysłanie fotokopii o lepszej jakości. Pamiętaj, że dokument tożsamości musi być aktualny.

Co warto wiedzieć o rejestracji w Plus 500:

✅ Do weryfikacji możesz użyć dowód osobisty lub paszport

✅ Przed pierwszą wypłatą musisz też zweryfikować konto bankowe za pośrednictwem wyciągu z rachunku

✅ Dopiero po zweryfikowaniu tożsamości możesz handlować na Plus 500

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Od 74% do 89% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Inwestowanie jest ryzykowne i możesz stracić część lub całość zainwestowanego kapitału. Podane informacje służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym i nie stanowią żadnego rodzaju porady finansowej ani rekomendacji inwestycyjnej.